Kamex: ekspansja poza granice kraju

Anna Dermont
15-12-2004, 00:00

II miejsce: Opolskie

Kamex powstał w 1993 r. jako firma współpracująca z niemieckim partnerem w zakresie produkcji części i zespołów maszyn dla przemysłu górniczego. Obecnie profil działalności opiera się na produkcji oraz regeneracji siłowników hydraulicznych, stosowanych przez wszystkie gałęzie przemysłu. Ponadto prowadzi usługi w zakresie instalowania, naprawy i konserwacji maszyn w zakresie obróbki skrawaniem i spawalnictwa. Prezesem spółki jest Henryk Małyska.

Firma ma świadectwa kwalifikujące Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, certyfikat jakości wg normy ISO 9002 i uprawnienia spawalnicze: Grosser Eignungsnachwewiss, wydane przez SLV Duisburg.

— Nasze produkty znalazły odbiorców w Niemczech i Francji. Stałą współpracę utrzymujemy z kontrahentem niemieckim — produkujemy towary przy wykorzystaniu materiałów z tego kraju. Dochód z tej współpracy dotyczy wyłącznie wykonawstwa — około 70 proc. produkcji stanowi sprzedaż na rynek niemiecki — tłumaczy Henryk Małyska.

Plany firmy dotyczą doskonalenia produkcji i zwiększenia eksportu.

— Członkostwo w Unii umożliwiło zwiększenie zainteresowania zachodnich firm naszymi wyrobami. W nowym roku nie zapomnimy o współpracy z firmami krajowymi, na której w 80 proc. opieramy produkcję — mówi Henryk Małyska.

Henryk Małyska Kamex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Dermont

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Kamex: ekspansja poza granice kraju