Kamieński: 9 września spotkanie w sprawie Stoczni Marynarki Wojennej

PAP
24-08-2009, 16:10

Po ponad czterech godzinach zakończył się w  poniedziałek w Warszawie protest związkowców ze Stoczni Marynarki Wojennej. Na 9 września zaplanowano spotkanie przedstawicieli ministerstw Obrony Narodowej oraz Skarbu Państwa ze stoczniowcami w sprawie przyszłości zakładu.

"To spotkanie daje szansę na pozytywne rozwiązania (sytuacji stoczni - PAP), choć nie jest to przesądzone" - powiedział przewodniczący Solidarności w Stoczni MW Mirosław Kamieński. Dodał, że stocznia jest w stanie gotowości protestacyjnej, a jej pracownicy oczekują, by do 9 września zarząd stoczni nie uruchamiał procedury zwolnień.

Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór powiedział PAP, że resort chce się spotkać ze stroną społeczną, by porozmawiać merytorycznie o sytuacji stoczni. "Celem rządu i strony społecznej jest istnienie spółki i kontynuacja jej produkcji" - powiedział Wewiór.

"Warto rozmawiać ze związkowcami, ale w oparciu o bardzo konkretne argumenty, mając na względzie przyszłość spółki" - dodał. Rzecznik podkreślił, że należy pomyśleć o współpracy tego zakładu z innymi stoczniami. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kamieński: 9 września spotkanie w sprawie Stoczni Marynarki Wojennej