Kanadyjczyk idzie na wojnę z imperium McDonald'sa

opublikowano: 20-11-2018, 22:00

Po wkroczeniu oddziałów policji i straży miejskiej z nakazem eksmisji i rozebrania budynków we wtorek nad ranem w Rzymie rozpoczęło się burzenie ośmiu nielegalnie zbudowanych willi, należących do potężnego klanu mafijnego Casamonica.

Antonio Bramante, ojciec trójki małych dzieci z kanadyjskiej prowincji Quebec, złożył w sądzie pozew przeciwko McDonald’sowi. Jego zdaniem, zestaw Happy Meal powinien być zdelegalizowany. Zgodnie z lokalnym prawem, reklamowanie produktów dziecięcych podlega bowiem szczególnym restrykcjom. Zdaniem powoda, w barach sieci McDonald’s zabawki, które można kupić z zestawem Happy Meal, często postaci z popularnych filmów dziecięcych, prezentowane są na wysokości dziecięcego wzroku — tak, aby zachęcać do zakupów. Poza tym dzieci chcą wracać po kolejny Happy Meal, żeby skompletować wszystkie postaci z nowych produkcji filmowych. Kanadyjczyk podkreśla w pozwie, że w barach sieci McDonald’s wydał już setki dolarów, ponieważ jego dzieci nalegają, aby odwiedzać je co najmniej raz na dwa tygodnie. W Qubecu już od lat 80. zakazane jest kierowanie reklam niezdrowej żywności do dzieci.

— McDonald’s jest zobowiązany do przestrzegania tego prawa, a tego nie robi, przynajmniej w Quebecu — mówi Joey Zukran, prawnik reprezentujący Kanadyjczyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu