Kanadyjczyk mocniejszy po danych o inflacji

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.
18-08-2017, 15:55

Dolar kanadyjski umacnia się w godzinach południowych. Impulsu dostarczyły dane o inflacji w Kanadzie, które były mieszane.

Podażowym elementem mogły być odczyty inflacji bazowej, która wypada nieco poniżej oczekiwań. Z kolei zgodnie z oczekiwaniami wypada CPI, ale za to powyżej poprzedniego odczytu, do czego rynek najwyraźniej przywiązał większą uwagę. Dzisiaj to najważniejsze dane makro.

USD/CAD – spojrzenie w kierunku 1,25

Umocnienie dolara kanadyjskiego po danych generuje dość dynamiczne przesunięcie ceny, które z kolei skutkuje zejściem poniżej lokalnego dołka z dnia wczorajszego. Jeśli spojrzymy na wykres H4, to rozkład zniesień może sugerować, że pojawia się szansa utworzenia układu harmonicznego, który winien zatrzymać proces cofnięcia w rejonie 1,25. Warto zatem obserwować ten poziom, bowiem jeśli pojawi się w tym miejscu ewidentna, popytowa reakcja rynku, może to być dobry układ do dołączenia do długiej strony rynku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kanadyjczyk mocniejszy po danych o inflacji