Kanadyjczyk pozostał silny

  • Marek Rogalski
opublikowano: 22-08-2018, 16:38

Opublikowane dzisiaj o godz. 14:30 dane nt. czerwcowej sprzedaży detalicznej nie zaszkodziły zbytnio notowaniom CAD’a, chociaż odczyty lekko się rozminęły.

W ujęciu m/m sprzedaż spadła o 0,2 proc., a po wyłączeniu aut o 0,1 proc. m/m. Wydaje się, że więcej emocji budzi kwestia uzgodnień z NAFTA – wprawdzie USA lepiej dogadują się z Meksykiem, ale sygnał o zawarciu porozumienia z południowym sąsiadem, mógłby przybliżać też do porozumienia Waszyngtonu z Ottawą. Trudno jednak ocenić, czy zostanie ono zawarte jeszcze w tym miesiącu. W efekcie ciekawsze dla rynku może okazać się zaplanowane na sobotę wystąpienie szefa Banku Kanady na sympozjum w Jackson Hole (Poloz „przypomni” o linii umiarkowanych podwyżek stóp?), oraz dane nt. PKB za II kwartał, jakie poznamy w czwartek 30 sierpnia.

Wykres USDCAD sugeruje, że w szerszym ujęciu trend odwraca się na spadkowy – doszło do naruszenia linii trendu wzrostowego rysowanej od stycznia b.r. Przed nami ważny test okolic 1,2960-70 (minima z początku sierpnia). Ich złamanie byłoby mocnym sygnałem przemawiającym za scenariuszem dalszego umocnienia się CAD’a.


 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu