Kanadyjski Lion Electric zbuduje nową fabrykę, tworząc 750 miejsc pracy

  • Paweł Makosz
opublikowano: 07-05-2021, 15:28

Produkująca pojazdy elektryczne kanadyjska firma Lion Electric poinformowała, że w Illinois zbuduje nową fabrykę, która stworzy 750 nowych miejsc pracy. Inwestycja będzie kosztowała co najmniej 70 mln USD.

Milan Jaros

Lion, znany z produkcji elektrycznych autobusów szkolnych zbuduje zakład o powierzchni 900 tys. stóp kwadratowych. Nowa fabryka ma być gotowa do produkcji 20 tys. średnich i ciężkich pojazdów EV rocznie.

Firma poinformowała, że obiekt zostanie uruchomiony w drugiej połowie 2022 roku. Zdaniem dyrektor generalnego Liona Marc Bedarda “początkowo fabryka w Illinois będzie koncentrować się na produkcji pojazdów. W następnym kroku do swojej oferty doda baterie."

Lion rozwija się w Stanach Zjednoczonych dzięki zapotrzebowaniu okręgów szkolnych i firm na transport zeroemisyjny. Prawie 400 elektrycznych autobusów jest w drodze. Amazon.com poinformował, że kupi do 2,5 tys. ciężarówek dostawczych od Lion do 2025 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane