Kanclerz Niemiec akceptuje małżeństwa homoseksualne

DI, PAP
opublikowano: 27-06-2017, 22:00

Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi.

Podczas dyskusji zorganizowanej przez redakcję czasopisma dla kobiet „Brigitte” kanclerz powiedziała, że chce, aby decyzja w sprawie małżeństw homoseksualnych była „decyzją podjętą zgodnie z sumieniem, niż wynikiem decyzji przeforsowanej przez nią dyscypliny partyjnej”. W kampanii wyborczej do Bundestagu cztery lata temu była przeciwna instytucji małżeństwa dla homoseksualistów.

Jej zastrzeżenia dotyczyły m.in. sytuacji dzieci wychowywanych w związkach jednopłciowych. Większość parlamentarzystów CDU natomiast popiera małżeństwo dla wszystkich. Angela Merkel wyjaśniła, że duży wpływ na zmianę jej stanowiska miało spotkanie z parą lesbijek, które wychowują ośmioro adoptowanych dzieci.

— Jeżeli Urząd do spraw Dzieci i Młodzieży powierza parze lesbijek dzieci, to państwo nie może argumentować, że adopcje dzieci przez pary homoseksualne są niezgodne z dobrem dzieci — powiedziała niemiecka kanclerz. Pary homoseksualne w Niemczech mogą od 2001 r. zarejestrować związek. Przyznano im wiele przywilejów w prawie spadkowym czy podatkowym, nadal jednak nie mogą adoptować dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu