Kanclerz Schroeder przegrał głosowanie o wotum zaufania

Polska Agencja Prasowa SA
01-07-2005, 12:52

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder (SPD) przegrał w piątek, realizując swój plan doprowadzenia do przedterminowych wyborów parlamentarnych,  głosowanie w Bundestagu nad wnioskiem o wotum zaufania.

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder (SPD) przegrał w piątek, realizując swój plan doprowadzenia do przedterminowych wyborów parlamentarnych,  głosowanie w Bundestagu nad wnioskiem o wotum zaufania.

Za udzieleniem kanclerzowi wotum zaufania głosowało 151 deputowanych. Wymagana większość wynosiła 301 głosów. 148 posłów SPD i Zielonych wstrzymało się zgodnie z sugestią kanclerza od głosu.

Porażka w głosowaniu jest warunkiem zwrócenia się do prezydenta Niemiec Horsta Koehlera z wnioskiem o rozwiązanie Bundestagu i rozpisanie przyspieszonych wyborów. Schroeder chce, aby wyborcy udzielili mu w jesiennych wyborach nowego mandatu dla polityki reform gospodarczych i społecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kanclerz Schroeder przegrał głosowanie o wotum zaufania