Czytasz dzięki

Kandydaci do tytułu powinni się pospieszyć ze składaniem zgłoszeń

  • Materiał partnera
opublikowano: 28-08-2020, 11:56

Już tylko 30 dni pozostało przedsiębiorcom pragnącym zdobyć tytuł w 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku, którego celem jest wyłonienie najlepszych liderów polskich firm.

Mogą w nim wziąć udział twórcy i współtwórcy przedsiębiorstw, jak również ich sukcesorzy, którzy dzięki swoim produktom, usługom lub zastosowanym rozwiązaniom zapewniają firmom czołową pozycję w Polsce i skutecznie podbijają rynki zagraniczne. EY Przedsiębiorca Roku to konkurs, którego zwycięzca zyskuje certyfikat potwierdzający najwyższe standardy działania jego firmy, a także możliwość reprezentowania Polski w światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo. Polska edycja konkursu jest bowiem częścią międzynarodowego programu, realizowanego w 60 krajach.

Kryteria oceny uczestników są jednakowe niezależnie od kraju, dlatego zakwalifikowanie się do światowego finału jest tak cennym świadectwem najwyższego poziomu zarządzania przedsiębiorstwem.

Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska i Regionem CESA, podkreśla, że od czasu poprzedniej edycji konkursu warunki prowadzenia biznesu uległy diametralnej zmianie i że największym wyzwaniem jest przewidzenie kierunku dalszych zmian.

— Przedsiębiorcy potraktowali sytuację, w jakiej się znaleźli jak wyzwanie, do którego podeszli z odpowiedzialnością i determinacją. Dzięki technologiom możliwe było przeniesienie niemal całości komunikacji w zdalny świat, ale trzeba pamiętać, że wymusiło to zmiany w zarządzaniu przedsiębiorstwami, projektami, zespołami, ale i oczekiwaniami. A te ostatnie wciąż ewoluują zarówno wśród klientów, kontrahentów, jak i pracowników. Te zmiany niosą za sobą wiele wyzwań i pytań, na które dalej szukamy odpowiedzi – mówi Jacek Kędzior.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 września wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Niezależne jury wybierze finalistów w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność i Nowy Biznes.

Do kategorii Produkcja i Usługi mogą się zgłaszać osoby zarządzające firmami produkcyjnymi lub usługowymi, działającymi od przynajmniej pięciu lat, osiągające przychody przekraczające 20 mln zł. Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność obejmuje z kolei liderów firm wyspecjalizowanych w nowoczesnych rozwiązaniach lub osiągających przewagę konkurencyjną dzięki innowacyjnym technologiom. Podmioty te powinny być obecne na rynku minimum od dwóch lat, a ich obroty przekraczać 5 mln zł. Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych spółek rozwijanych od dwóch do pięciu lat.

Spośród laureatów poszczególnych kategorii zostanie wybrany zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2020, który jako reprezentant Polski będzie konkurował z przedsiębiorcami z innych państw w finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane