Kaniewski: Nie ma podstaw do odwołania prezesa Wróbla z Orlenu

opublikowano: 03-03-2004, 09:52

ISB: Minister Skarbu Państwa Zbigniew Kaniewski powiedział w środę, że obecnie nie ma podstaw do odwołania prezesa Orlenu Zbigniewa Wróbla.

„Według mojej wiedzy i materiałów które otrzymałem nie ma podstaw do odwołania prezesa Orlenu Zbigniewa Wróbla” - powiedział Kaniewski dziennikarzom w kuluarach spotkania z Amerykańską Izbą Handlową w środę.

Kaniewski dodał, że decyzje w sprawie ewentualnych zmian w zarządzie podejmie Rada Nadzorcza Orlenu, która o 9:00 w środę rozpoczęła obrady. „Swojemu przedstawicielowi w radzie nie wydałem żadnych dyspozycji dotyczących zmian zarządu” – powiedział Kaniewski.

Według Kaniewkiego obecnie Orlen stoi przed roztrzygnięciem jego przyszłości. „Nie sprzyja temu zamieszania wokół zarządu spółki” – powiedział minister.

Kaniewski powiedział też, że do końca marca MSP chciałoby przygotować koncepcję rozwiązania przyszłości sektora paliwowego w Polsce. „Rozważane są różne warianty, również konsolidacja PKN Orlen i Lotosu” – stwierdził Kaniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kaniewski: Nie ma podstaw do odwołania prezesa Wróbla z Orlenu