Kapelanka 42 zachęca lokalizacją i zielonymi rozwiązaniami

Materiał sponsorowany
opublikowano: 11-06-2013, 00:00

Kraków to miasto przyciągające szczególnie wiele inwestycji zagranicznych. Jest atrakcyjne zwłaszcza dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, które w miastach poza Warszawą stają się kluczowymi inwestorami.

O atrakcyjności Krakowa decyduje zaplecze infrastrukturalne oraz dostęp do dobrze wykształconych specjalistów dzięki dużej liczbie wyższych uczelni. Napływ inwestycji przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne biurowce, spełniające bardzo konkretne oczekiwania międzynarodowych firm. Przykładem tego typu projektu może być kompleks biurowy Kapelanka 42 — pierwsza inwestycja Skanska Property Poland w stolicy Małopolski. Współczynnik pustostanów w budynkach biurowych Krakowa wynosi zaledwie około 4 proc. Cały czas rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe na lokalnym rynku.

Nie dziwi więc fakt, że Kapelanka 42, kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni około 30 tys. mkw., cieszy się już dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców. Kapelanka 42 powstaje przy zbiegu ulic Kapelanki i Kobierzyńskiej. Jednym z kluczowych atutów inwestycji jest lokalizacja z bardzo dobrym dostępem do transportu publicznego oraz głównych węzłów komunikacyjnych, umożliwiających szybki dojazd zarówno do autostrady A4, obwodnicy Krakowa, jak i portu lotniczego Kraków-Balice. Kompleks oferuje również wiele udogodnień dla pracowników, m.in. parking dla rowerów, prysznice i przebieralnie dla rowerzystów. Krakowski obiekt biurowy Skanska powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że podczas budowy wykorzystywane są rozwiązania pozwalające zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko naturalne.

W budynku zainstalowany będzie energooszczędny system oświetlenia z czujnikami ruchu oraz freecooling, czyli wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz obiektu do chłodzenia powierzchni biurowej. Dodatkowo inwestor przewidział system day light control na powierzchni najemców — pozwoli on dostosowywać natężenie światła w biurach do ilości światła dziennego wpadającego do pomieszczeń. Wszystkie te rozwiązania przyniosą najemcom oszczędności wynikające z obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Projekt uzyskał już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie złotym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał sponsorowany

Polecane