Kapitał odpływa z rynków wschodzących

MD
05-02-2010, 09:02

Fundusze akcji rynków wschodzących zanotowały największy odpływ kapitału od 24 miesięcy. Inwestorzy wycofali prawie 1,6 mld USD.

W tygodniu kończącym się 3 lutego inwestorzy wycofali prawie 1 mld USD z globalnych funduszy akcji rynków wschodzących i 516 mln USD z funduszy rynków azjatyckich z wyłączeniem Japonii, podała firma EPFR Global.
Indeks MSCI Emerging Markets spadał w piątek o 1,8 proc. do 909,9 pkt. i miał najniższą wartość od 3 listopada. Od szczytu zanotowanego 11 stycznia stracił 11 proc.

JPMorgan Chase & Co. informował w styczniu, że jest “mniej byczo” nastawiony wobec akcji spółek z gospodarek wschodzących w pierwszej połowie 2010 roku.

W tygodniu zakończonym 3 lutego fundusze inwestujące w obligacje gospodarek wschodzących zanotowały napływ kapitału netto wysokości 406 mln USD.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kapitał odpływa z rynków wschodzących