Kapitan Pol-Aquy zszedł z mostka

KSA
opublikowano: 30-01-2009, 00:00

25-procentowy

25-procentowy

wzrost obrotów w tym roku

i przynajmniej utrzymanie

marż — to priorytety

nowego prezesa.

Od 1 lutego budowlaną spółką pokieruje Piotr Chełkowski, dotychczas członek zarządu Pol-Aquy odpowiedzialny za pion budownictwa ogólnego. Marek Stefański zajmie fotel szefa rady nadzorczej.

— Proszę nie odebrać mojej decyzji jako sygnału, że w spółce dzieje się coś złego. Wręcz przeciwnie. Poświęciłem jej 19 lat i jestem po prostu zmęczony — tłumaczy Marek Stefański.

Zapewnia, że nie będzie sprzedawać akcji. Przeciwnie.

— Moja rodzina zrobi wszystko, by kontrolować przynajmniej 50 proc. akcji. Wkrótce powinny pojawić się komunikaty, które potwierdzą ten zamiar — mówi Marek Stefański.

Dodaje, że zarząd może wciąż na niego liczyć po tym, jak zajmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Ma się zająć kontrolą i długookresową strategią dla Pol-Aquy. Za bieżącą działalność odpowiadać będzie Piotr Chełkowski.

— Do moich najważniejszych zadań będzie należało m.in. wypracowanie w tym roku 25-procentowego wzrostu obrotów w stosunku do roku ubiegłego i przynajmniej utrzymanie poziomu marż. Skupimy się teraz na konsolidacji grupy i rozwoju organicznym — deklaruje nowy prezes, wyznaczony przez samego Marka Stefańskiego, który posiada w tym zakresie statutowe przywileje.

W kolejnych latach Pol-Aqua też chce utrzymać 25-procentowe tempo wzrostu przychodów. W tym momencie wartość portfela zamówień spółki na ten rok to 1,3 mld zł.

— Właściwie to 1,4 mld, bo list intencyjny z Auchan traktuję jak kontrakt — precyzuje Marek Stefański.

Pol-Aqua startuje też w przetargach (samodzielnie i w konsorcjach), których łączną wartość szacuje na 70,5 mld zł.

— W większości jesteśmy już w drugich etapach. Liczymy, że 10-15 proc. z tej łącznej kwoty trafi do nas — mówi Marek Stefański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane