Kaplan: podwyżka stóp możliwa mimo danych z rynku pracy

opublikowano: 06-10-2017, 20:58

Robert Kaplan, szef Banku Rezerw Federalnych (Fed) z Dallas powiedział CNBC, że nadal ma „otwartą głowę” na podwyżkę stóp procentowych w grudniu.

Kaplan, głosujący w tym roku członek Komitetu Otwartego Rynku (organu Fed odpowiedzialnego za politykę stóp procentowych), twierdzi, że nie zmienił swojego stanowiska mimo zaskakująco słabych wrześniowych danych z rynku pracy, które pokazały pierwszy miesięczny spadek miejsc pracy od siedmiu lat.  

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas
Zobacz więcej

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas fot. Bloomberg

Zdawaliśmy sobie sprawę, że wrześniowe wskaźniki będą negatywnie naznaczone huraganami Harvey i Irma. I tak się faktycznie stało – wyjaśnia Kaplan.

W minionym miesiącu ubyło 33 tys. miejsc pracy.

Oficjel powiedział, że woli patrzeć na gospodarkę w szerszej perspektywie, trzy do sześciu i dziewięciomiesięcznych trendach.

Myślę, że większość z tych straconych etatów ma charakter jedynie tymczasowy i sytuacja szybko się poprawi – wyjaśnia Kaplan.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu