Czytasz dzięki

Kaplan: potrzebna jest dalsza stymulacja fiskalna w USA

opublikowano: 20-05-2020, 17:43

Robert Kaplan, szef Fed w Dallas uważa, że do trwałej poprawy nastrojów amerykańskich konsumentów potrzebna jest większa powszechność testów na koronawirusa i dalsza stymulacja fiskalna.

- Cokolwiek mówi rząd, dopóki konsumenci nie będą gotowi wznowić swojej poprzedniej aktywności, to ożywienie nie będzie tak silne jak mogłoby być – powiedział Kaplan w CNBC. – Dopóki nie będą czuli się bardziej komfortowo nie wznowią swojej poprzedniej aktywności, a tego nie da się zadekretować, nie da się stymulować pieniędzmi. To behawioralne – dodał.

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas
Zobacz więcej

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas fot. Bloomberg

Szef Fed w Dallas, który w tym roku jest głosującym członkiem FOMC uważa, że aby konsumenci poczuli się komfortowo potrzebne jest większe testowanie na obecność koronawirusa. Zaznaczył, że bank centralny USA może podjąć kolejne działania w ramach polityki monetarnej, ale gospodarka potrzebuje także fiskalnej stymulacji.

- Choć jestem otwarty na dostosowanie we wrześniu lub na którymś  z następnych kilku posiedzeń, wolałbym go nie dokonywać – powiedział Kaplan. – Przypuszczam, że musimy zrobić więcej, ale przypuszczam także, że niezbędne jest dalsze działanie fiskalne – dodał. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane