Kapsch zwiększy obroty w Polsce, rozważa przejęcia

ISBnews, Sebastian Gawłowski, Lesław Kretowicz
opublikowano: 26-02-2014, 10:19

Obroty Kapsch w Polsce wzrosną w mijającym roku finansowym spółki o ok. 40% r/r, poinformował agencję ISBnews prezes spółki Roman Durka. Firma nadal planuje przejęcia.

"Nasz backlog istotnie rośnie i jego wartość mieści się w wysokich kilkudziesięciu mln euro. W roku finansowym, który zakończymy w marcu, wierzymy, że uda się zwiększyć obroty o ok. 40% r/r. Nadal chcemy zwiększać nasz udział w rynku, zwłaszcza że według naszego badania Polska ma najwyższy indeks rozwoju w regionie CEE" - powiedział ISBnews Durka.

Podtrzymał, że firma rozważa rozwój również poprzez przejęcia. "Nie jest to jednak szybki proces decyzyjny. Potencjalny cel przejęcia musi pasować do naszej oferty, wtedy taka akwizycja ma sens" - zaznaczył prezes Kapsch w Polsce.

Wskazał, że największy popyt na usługi IT widzi w segmencie publicznym, telekomunikacyjnym, finansowym i przemyśle.

"Jeszcze kilka lat temu można było mieć wrażenie, że telekomunikacja wchłonie informatykę. Tymczasem obecnie wszystko wskazuje, że będzie odwrotnie i największej wartości firmy będą szukać w usługach i rozwiązaniach. Tu jest miejsce dla nas, zwłaszcza w chmurze i ochronie danych. W sektorze finansowym liczy się mobilność. W przemyśle z kolei rozwiązania składowania i przesyłania danych oraz ich bezpieczeństwo. Interesuje nas również infrastruktura dla firm z ekspozycją na ostatecznego konsumenta" - wymienił Durka.

Dodał ponadto, że na obecną chwilę nie ma bliskich planów budowy własnego data center w Polsce.

"Jednak powoli zauważamy, że taka potrzeba się zarysowuje i niewykluczone, że podejmiemy się takiej inwestycji. Póki co, szykujemy lokowanie polskich klientów w naszym wiedeńskim data center, które jest jednym z najbardziej zaawansowanych w Europie" - podsumował prezes Kapsch w Polsce.

Według raportu Kapsch o perspektywach branży informatycznej w regionie CEE, Polska jest na pierwszym miejscu pod względem indeksu rozwoju tej branży w całym regionie. Spółka ocenia, że w najbliższych latach polski rynek IT przegoni Austrię pod względem wielkości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews, Sebastian Gawłowski, Lesław Kretowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu