Kara za klapki i baleriny na ścieżkach w Ligurii

  • DI
opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego w kwietniu dyrekcja parku narodowego Cinque Terre na Riwierze Liguryjskiej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, postanowiła zabronić wstępu na słynne ścieżki, strome i urwiste, turystom nieprzygotowanym na trudy takiego spaceru.

Turystom, którzy w nieodpowiednich butach wybiorą się na trasy spacerowe w parku narodowym, grozi kara do 2,5 tys. EUR. To reakcja na plagę wypadków. Na ścieżkach wśród drzew oliwnych i malowniczych widoków między miejscowościami Vernazza i Monterosso można spotkać wiele osób, przede wszystkim coraz więcej pasażerów statków wycieczkowych, w klapkach i pantofelkach, ślizgających się na kamiennych schodach i skałach. Często ulegają kontuzjom i konieczne bywa wysłanie do nich pomocy, niekiedy nawet śmigłowcem. Koszty takich operacji są wysokie.

— Ludzie są przekonani o tym, że są nad morzem. Faktycznie morze jest, ale ścieżki są jak w górach, czasem nawet trudniejsze. Dlatego żadnych klapek plażowych czy balerinek — powiedział Patrizio Scarpellini, dyrektor parku narodowego.

Początkowo osoby bez odpowiedniego obuwia będą pouczane. Każdy turysta kupujący kartę wstępu będzie musiał zapewnić, że zapoznał się z regulaminem parku. Później będą wymierzane grzywny w wysokości od 50 do 2,5 tys. EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy