Karciana szansa CD Projektu

opublikowano: 24-07-2016, 22:00

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, podniósł o 21 proc., do 37,8 zł wycenę akcji CD Projektu. Radzi je kupować.

Zmiana wyceny to reakcja na obiecujące przyjęcie przez graczy gry „Gwint”, która jest grą karcianą i można w nią zagrać w ramach flagowej gry spółki — „Wiedźmina 3”.

— Popularność „Gwinta” przerosła oczekiwania i zaczęły się pojawiać w sieci liczne, stworzone przez fanów wersje gry, które spółka blokowała. Ponadto na targach E3 „Gwint” został uznany za jedną z najbardziej obiecujących gier przez takie portale, jak PC Gamer, Gamesradar, Gamespot czy Rockpapershotgun — mówi Tomasz Rodak.

Jego zdaniem, gra ma wszelkie cechy, by stać się przebojem w kategorii gier Free2Play. — Po pierwsze, należy do bardzo popularnego gatunku kolekcjonerskich gier karcianych, po drugie, wykorzystuje dobrze znany z gry „Wiedźmin” świat i po trzecie, mechanika gry została bardzo dobrze oceniona przez fanów „Wiedźmina 3”. Uważamy, że „Gwint” może stać się przełomowym produktem dla CD Projektu, zapewniając spółce stosunkowo stabilny napływ gotówki w następnych kilku latach, podczas gdy wyniki segmentu premium charakteryzuje większa zmienność — dodaje Tomasz Rodak.

Specjalista zakłada, że rocznie gra przyniesie 109 mln zł przychodów, co przełoży się także na zwiększenie zysku brutto o — odpowiednio — 56 i 97 mln zł w latach 2017-18. Tomasz Rodak zaznacza jednak, że jego prognozy należy traktować jako konserwatywne, bo rynek karcianych gier kolekcjonerskich jest nie całkiem rozpoznany i nie będzie zaskoczeniem, jeśli sprzedaż „Gwinta” będzie np. trzykrotnie większa od spodziewanej. Zwłaszcza że także inni producenci (jak Blizzard Ent.) wypuścili podobne gry już wcześniej i odnieśli sukces.

Przykładem może być „Heartstone”, wykorzystujący popularny świat „Warcrafta”. Miesięcznie gra zarabia około 20 mln USD (80 mln zł) i ma 8 mln graczy na PC i 9 mln aktywnych graczy mobilnych. Analityk DM BOŚ uważa, że CD Projekt zdaje sobie sprawę z dużego potencjału produktu, ponieważ kampanię reklamową zorganizował z rozmachem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Karciana szansa CD Projektu