Karkosik chce przyspieszyć fuzję Boryszewa i Impexmetalu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-06-2006, 20:33

Roman Karkosik, główny akcjonariusz Boryszewa i Impexmetalu, zapowiada przyspieszenie fuzji tych dwóch spółek. "Niedługo powinien być znany parytet wymiany akcji, będzie to w jak najszybszym terminie" - powiedział PAP Karkosik, nie podając bliższych szczegółów.

Roman Karkosik, główny akcjonariusz Boryszewa i Impexmetalu, zapowiada przyspieszenie fuzji tych dwóch spółek. "Niedługo powinien być znany parytet wymiany akcji, będzie to w jak najszybszym terminie" - powiedział PAP Karkosik, nie podając bliższych szczegółów.

Finalizacją połączenia zajmie się nowy prezes Boryszewa i Impexmetalu, którego rady nadzorcze obu firm powinny powołać na posiedzeniach w końcu tego tygodnia.

Dotychczasowy prezes Boryszewa i Impexmetalu, Krzysztof Sędzikowski, zrezygnował i pełni swoje funkcje tylko do końca czerwca.

Plan fuzji Boryszewa z Impexmetalem zakładał, że do połączenia podmiotów dojdzie w drugiej połowie roku, a zgłoszenie planu i podanie parytetu wymiany akcji nastąpi pod koniec kwietnia. Jednak obie spółki poinformowały w kwietniu, że plan fuzji Boryszewa i Impexmetalu zostanie zgłoszony do sądu o 3-4 miesiące później niż zakładano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane