Karnawał w Wenecji: życie jest szaloną zabawą

  • DI
opublikowano: 13-01-2020, 22:00

Zabawa, miłość , szaleństwo — to tematy tegorocznego karnawału w Wenecji, który odbędzie się od 8 do 25 lutego.

W programie największej takiej imprezy w Europie jest ponad 150 wydarzeń; będą wśród nich bale, koncerty, spektakle, pokazy. Wystąpi około 300 artystów. Dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata zobaczą Wenecję trzy miesiące po rekordowej powodzi. Miasto szybko wróciło do normalnego życia i czeka na turystów. Najważniejszy wenecki plac Świętego Marka — będzie od 15 lutego miejscem spotkań, widowisk i pokazów przez 10 dni. Dzień wcześniej w karnawałowej atmosferze odbędą się tam huczne obchody walentynek.

Przebieg święta zakochanych ma być wielką niespodzianką i prawdziwą nowością — ogłosiły władze miejskie. Hasło karnawału brzmi: „Życie jest szaloną zabawą, w której serce ma zawsze rację”. Jak wyjaśnił burmistrz Luigi Brugnaro, nawiązuje ono także do słów Erazma z Rotterdamu: „Całe życie ludzkie czymże jest innym jak nie jakąś komedią, w której każdy występuje w innej masce?”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu