Kartonowe opakowania nowej generacji

Materiał partnera
opublikowano: 22-10-2017, 22:00

Firma Opakowaniamax od kilkunastu lat podąża drogą rozwoju.

Zakończony w 2013 r. projekt „Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa Opakowaniamax Paweł Kołaczek poprzez zakup urządzeń do produkcji opakowań kartonowych i utworzenie oddziału produkcyjnego w Radzanowie” był pierwszym poważnym krokiem ku wielkiej przyszłości. Pozwolił na zakup linii do produkcji opakowań, która umożliwia wykonanie najwyższej jakości druku na opakowaniu tekturowym, a także w jego wnętrzu. Firma jako jedyna w Polsce ma licencję na tego typu maszynę. Opakowaniamax kupił również nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe i wydajny ploter, które umożliwiają wykonanie i powielenie prototypu produktu o zamówionych przez klienta parametrach bez konieczności wykonywania specjalistycznych narzędzi. Dzięki czemu w krótkim czasie zamawiający może ocenić, czy efekt końcowy spełnia jego oczekiwania.

Zakup specjalistycznego sprzętu produkcyjnego był jednak tylko wstępem do prawdziwego przełomu, jakim stała się budowa nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej. Firma kończy jej etap budowlany i rozpoczyna instalację urządzeń automatyzujących produkcję. Oprócz kupionych wcześniej maszyn znajdzie się w niej również nowoczesna linia produkcyjna, która znacznie zwiększy możliwości firmy.

Zupełnie nowym rozwiązaniem, jakie wprowadzono w firmie Opakowaniamax, jest całkowita automatyzacja linii produkcyjnej, dotycząca przede wszystkim dostaw surowca na poszczególne linie zakładowe i odbioru produktu gotowego, co umożliwi w znacznym stopniu wyeliminowanie pracy człowieka.

— Bywałem w wielu zakładach produkcyjnych i rozmawiałem z wieloma właścicielami podobnych przedsiębiorstw w Polsce i Europie i każdy podkreślał, że tego typu całkowita automatyzacja procesu produkcyjnego to absolutne novum — podkreśla Paweł Kołaczek, właściciel firmy.

Opakowaniamax jest jednym z szybciej rozwijających się zakładów produkcyjnych w Polsce, a jak szacuje właściciel modernizacja hal magazynowo-produkcyjnych zwiększy możliwości produkcyjne jeszcze o około 80 proc. Kolejnym krokiem rozwojowym będzie więc możliwość obsłużenia znacznie większej liczby klientów i ekspansja na rynki zagraniczne.

Joanna Gulewicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu