Czytasz dzięki

KAS wykryła oszustwo, spółka ma zapłacić ponad 230 mln zł podatków

  • PAP
opublikowano: 01-10-2020, 07:28

Ponad 230 mln zł zaległości podatkowych i odsetki ma zapłacić spółka z branży paliwowej, skontrolowana przez podlaską KAS. Podmiot zarejestrowany był na Cyprze, ale na stałe działał na terenie Polski, nie płacąc VAT.

Na ślady oszustw podatkowych Krajowa Administracja Skarbowa wpadła w czasie kontroli w cypryjskiej spółce, dotyczących jej działalności w 2016 roku. Przeprowadzono trzy takie kontrole. "Kontrolerzy ustalili, że spółka - mimo zarejestrowania na Cyprze - posiada stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce" - poinformował w czwartek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Kontrolujący ocenili, że są nieprawidłowości dotyczące sprowadzania do Polski paliwa z krajów Unii Europejskiej, wystawiania faktur na rzecz fikcyjnych podmiotów (tzw. „znikających podatników”) i unikania obowiązku rejestracji jako płatnik VAT.

"Swoją działalnością spółka naraziła Skarb Państwa na wielomilionowe straty" - powiedział Czarnecki. Jak wynika z komunikatu KAS, zaległości podatkowe tego podmiotu zostały wyliczone na ponad 230 mln zł; spółka ma zapłacić pełną kwotę z odsetkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane