Kaspersky dla małych firm

Kamil Kosiński
opublikowano: 06-04-2011, 00:00

Zarządzanie siecią komputerów i interfejs z produktów domowych — to wyróżniki nowego antywirusa.

Zarządzanie siecią komputerów i interfejs z produktów domowych — to wyróżniki nowego antywirusa.

Small Office Security (SOC) to nazwa nowego programu antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab. Jest dostępny od początku kwietnia 2011 r. i stanowi połączenie produktów domowych i dla firm z serii Open Space Security. Pierwsze konfiguruje się na każdym komputerze z osobna. Drugie mają mechanizm centralnego zarządzania ustawieniami, ale wymagają zakupu licencji na co najmniej 10 pecetów.

SOC można kupić z licencją na pięć komputerów. Program obsługuje serwery plików, czego nie były w stanie zrobić programy tworzone z myślą o klientach indywidualnych. W odróżnieniu od aplikacji dla domu SOC ma też mechanizm centralnego zarządzani ustawieniami.

— Oznacza to, że ustawienia dotyczące np. blokady określonych stron internetowych, harmonogramu backupu wprowadzone przez osobę, która weźmie na siebie zarządzanie tym oprogramowaniem, nie mogą być zmienione przez innych pracowników — wyjaśnia Piotr Kupczyk z Kaspersky Lab Polska.

Dodaje, że pod względem technicznym jest to uproszczony mechanizm z produktów Open Space Security, włożony w graficzną otoczkę znaną z produktów domowych.

— Wiele małych firm korzystało dotychczas z programów antywirusowych dla użytkowników domowych. Dlatego w produkcie stworzonym specjalnie dla takich firm zdecydowaliśmy się pozostawić znane im środowisko graficzne — mówi Piotr Kupczyk.

Firmom, które chciałyby przejść z aplikacji domowych na SOC, producent oferuje 24 proc. opustu od podstawowej ceny rocznej subskrypcji. Zachowują przy tym prawo do używania starych licencji do ich wygaśnięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy