Kaspersky Lab podda swoje oprogramowanie niezależnej ocenie

PAP
opublikowano: 23-10-2017, 11:36
aktualizacja: 23-10-2017, 11:37

Kaspersky Lab ogłosił, że zwróci się do niezależnych podmiotów, aby przeprowadziły sprawdzenie bezpieczeństwa jego oprogramowania. To reakcja na oskarżenia, że programy spółki są wykorzystywane przez Rosję do szpiegowania, pisze Reuters.

Kaspersky Lab, którego siedziba znajduje się w Moskwie, przekaże do sprawdzenia kod źródłowy swojego obecnego oprogramowania, a także takiego nad którym pracuje. Jest także gotów nad ujawnieniem stronom trzecim szczegółów dotyczących swojego biznesu, w tym prac dla oprogramowaniem.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Przegląd oprogramowania mógłby rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku, poinformowała spółka. Kaspersky Lab, którego programy antywirusowe zainstalowane są w ok. 400 mln komputerów na świecie, zapowiedział iż niedługo ogłosi nazwy podmiotów, które sprawdzą jego produkty. 

We wrześniu władze USA zakazały wszelkim urzędom i agencjom korzystania z programów antywirusowych Kaspersky Lab. Wskazano na niebezpieczeństwo, że mogą one służyć Rosji do szpiegowania. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kaspersky Lab podda swoje oprogramowanie niezależnej ocenie