Katarzyna Borowicz trzecią wicemiss w konkursie Miss Europe 2006

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 28-10-2006, 11:42

Katarzyna Borowicz została trzecią wicemiss w konkursie Miss Europe 2006, którego finał odbył się w Kijowie.

Katarzyna Borowicz została trzecią wicemiss w konkursie Miss Europe 2006, którego finał odbył się w Kijowie. Tytuł najpiękniejszej kobiety Europy otrzymała przedstawicielka Francji.

Spośród 33 uczestniczek konkursu do finału weszły miss Polski, Białorusi, Francji, Hiszpanii i Ukrainy. Jury długo wahało się, czy zwyciężczynią ogłosić przedstawicielkę gospodarzy czy też reprezentantkę Francji. Sporu nie rozstrzygnął nawet projektant Roberto Cavalli, który był przewodniczącym jury. Po powtórzonym głosowaniu, koronę wartości ponad stu tysięcy euro otrzymała Francuzka. Ukrainka, studentka akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, musiała zadowolić się tytułem pierwszej wicemiss.

Miss Europe to najstarszy na świecie konkurs piękności. Obecnie wchodzi do trójki najważniejszych tego typu imprez na świecie. Po raz pierwszy odbył się w 1948 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Katarzyna Borowicz trzecią wicemiss w konkursie Miss Europe 2006