Katarzynki obchodzą urodziny razem z gospodarką rynkową

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 10-06-2019, 22:00

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Haliny Błażejewicz-Sowy, potocznie nazywany firmą Katarzynki, obchodzi właśnie 30-lecie.

Od 1989 r. firma dynamicznie się rozwijała, czego efektem było powstanie przedsiębiorstwa oferującego kompleksową gamę akcesoriów do mebli tapicerowanych i łóżek sypialnianych. Firma świadczy ponadto usługi metalizacji, lakierowania UV oraz szeroko pojętej obróbki metalu i jego malowania. Główną specjalnością firmy Katarzynki jest wytwarzanie detali z tworzyw sztucznych, na co wskazuje nazwa Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

Start w roku przemian

— Początki firmy to rok 1989, wtedy zakupiłam pierwszą wtryskarkęi rozpoczęłam produkcję elementów z tworzyw sztucznych. Realia, w których wtedy trzeba było organizować działalność firmy, znacznie się różniły od obecnych, jednak stopniowo udawało nam się pozyskiwać kolejnych kontrahentów i nowe rynki zbytu. Dziś możemy się poszczycić stabilną sytuacją na rynku krajowym, a nasze produkty są rozpoznawalne także w wielu krajach Europy, gdyż udział eksportu wzrasta z każdym rokiem. W związku z dynamicznym rozwojem w roku 2014 zakupiliśmy zakład w Ostaszewie. W ciągu pięciu lat zainwestowaliśmy ponad 25 mln zł i utworzyliśmy ponad 190 miejsc pracy — mówi Halina Błażejewicz-Sowa.

Jej przedsiębiorstwo zatrudnia łącznie ponad 400 osób i obsługujeodbiorców nie tylko na terenie kraju, ale także dociera ze swymi wyrobami do wielu państw europejskich, w których prowadzi sprzedaż bezpośrednią i dystrybucyjną. Obsługuje znanych producentów mebli, ale także korporacje, takie jak IKEA czy Conforama. Katarzynki działają zgodnie z normami systemu ISO, co jest potwierdzone stosownymi certyfikatami. Dynamiczny rozwój firmy został także doceniony tytułem Gazeli Biznesu przyznawanym przez redakcję dziennika gospodarczego„Puls Biznesu”.

Kilka specjalności

Dziś zakład to ponad 35 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej. Przetwarzanie tworzyw sztucznych odbywa się na 30 wtryskarkach światowych marek. Dział przetwórstwa tworzyw sztucznych nie tylko zabezpiecza produkcję własną, ale także świadczy usługi wtrysków surowców sztucznych dla innych branż. Dział ten wykorzystuje głównie formy wykonane we własnej narzędziowni, która wykonuje także zlecenia dla przedsiębiorstw zewnętrznych z zakresu budowy oraz modernizacji różnego rodzaju form wtryskowych. Firma oferuje kompleksową obsługę metalizacji próżniowej oraz lakierowania UV, zarówno plastików, jak i detali szklanych. Katarzynki to także bogato wyposażony park maszynowy obróbki metalu, gdzie powstają detale stalowe i aluminiowe nie tylko dla branży meblowej. Jedną ze specjalności firmy jest także kompleksowa usługa malowania proszkowego.

— Mamy nadzieję, że dzięki naszym klientom czeka nas jeszcze wiele tak miłych rocznic — mówi Halina Błażejewicz-Sowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał zewnętrzny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu