Katastrofa budowlana w Zakładach Mięsnych w Ełku - dwie osoby nie żyją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 17:44

Dwoje pracowników Zakładów Mięsnych w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zmarło mimo podjętej akcji reanimacyjnej po tym, gdy w piątek przed godz. 16. doszło tam do katastrofy budowlanej i wycieku amoniaku z instalacji w chłodni.

Dwoje pracowników Zakładów Mięsnych w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zmarło mimo podjętej akcji reanimacyjnej po tym, gdy w piątek przed godz. 16. doszło tam do katastrofy budowlanej i wycieku amoniaku z instalacji w chłodni.

Według dotychczasowych ustaleń ratowników, w strefie największego zagrożenia znajdowały się dwie, a nie trzy osoby, jak wcześniej informowała straż pożarna.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Małgorzata Szmidt-Jeżewska poinformowała PAP, że nie udało się uratować dwóch osób, wyciągniętych z pomieszczenia, gdzie zawaliła się ściana zakładu. "Pierwsza zmarła na miejscu, druga natomiast po przewiezieniu do szpitala" - powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane