Katowicki Cefarm-Dialab został wystawiony na sprzedaż

opublikowano: 13-08-2004, 10:26

Wojewoda Śląski zaprosił w piątek do składania ofert inwestorów, zainteresowanych kupnem Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia w Artykuły do Diagnostyki Laboratoryjnej Cefarm-Dialab w Katowicach.

To druga próba prywatyzacji tego przedsiębiorstwa, specjalizującego się w hurtowej i detalicznej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych oraz specjalistycznych produktów do diagnostyki laboratoryjnej. Na dwukrotne ogłoszenie, opublikowane przez wojewodę trzy lata temu, nie było żadnego odzewu. Teraz inwestorzy mają 30 dni na złożenie swoich ofert.

"Cefarm-Dialab to niewielka firma, zatrudniająca 24 osoby. W pierwszym półroczu osiągnęła 3,6 mln zł przychodów, notując stratę netto w wysokości 49 tys. zł. Przedsiębiorstwo nie posiada nieruchomości" - powiedziała PAP Joanna Kowarska z Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Wojewoda śląski jest organem założycielskim dla 176 firm. 76 z nich jest w upadłości, 41 w likwidacji, a 56 prowadzi działalność gospodarczą. Strategia przekształceń własnościowych w woj. śląskim do 2006 r. zakłada prywatyzację bezpośrednią 34 przedsiębiorstw państwowych i komercjalizację 23 kolejnych.

Od października 2001 r. w woj. śląskim były lub są prowadzone postępowania prywatyzacyjne dotyczące 26 przedsiębiorstw. Sprywatyzowano cztery z nich. Bariery w prywatyzacji to m.in. brak zainteresowania inwestorów oraz niekorzystne dla Skarbu Państwa propozycje warunków prywatyzacji danego przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Katowicki Cefarm-Dialab został wystawiony na sprzedaż