Katowickie lotnisko pracuje już normalnie

(Marek Druś)
28-11-2006, 15:26

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach zaczął już przyjmować samoloty, które wcześniej nie mogły wylądować. Na lotnisku mgła ustąpiła, widoczność wynosi ok. 2 km.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach zaczął już przyjmować samoloty, które wcześniej nie mogły wylądować. Na lotnisku mgła ustąpiła, widoczność wynosi ok. 2 km.

Na pyrzowickim lotnisku wylądowały samoloty, które zabiorą pasażerów do Paryża i Menchesteru. Nie ma na razie samolotu obsługującego trasę do Frankfurtu, ponieważ przyleciał na kilka minut przed poprawą pogody i nie zdołał wylądować.

Służby lotniskowe zapewniają, że pozostałe przewidziane w rozkładzie loty powinny się odbyć, jak tylko do Pyrzowic dotrą realizujące je samoloty.

Rano z podkatowickiego lotniska odleciały tylko dwa samoloty do Luton i Dortmundu. Były to maszyny, które wcześniej przyleciały do Katowic, nie mogąc lądować w Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Te natomiast, które planowo miały przybyć do Katowic, czekają w portach docelowych na poprawę pogody.

Z Katowic odwołano poranne rejsy do Paryża, Warszawy i Frankfurtu. W Pyrzowicach na płycie postojowej nadal stoi 11 samolotów, które wylądowały wczoraj. Pasażerowie tych rejsów odwiezieni zostali autobusami. Z nadzieją na poprawę pogody z Krakowa zostaną przywiezieni pasażerowie krakowskiego rejsu do Dublina.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Katowickie lotnisko pracuje już normalnie