Katz: rynek akcji będzie rósł, ale wzrośnie też zmienność

opublikowano: 02-07-2018, 07:41

Amerykański rynek akcji zakończy rok wyżej niż obecnie, ale można także spodziewać się wzrostu zmienności, uważa David Katz, szef inwestycji w Matrix Asset Advisors.

- Obniżka opodatkowania spółek pomaga im, a także gospodarce – podkreślił Katz, który prognozuje, że S&P500 zyska jeszsze 9-11 proc. do końca roku. 

Podkreśla jednocześnie, że „wielką dziką kartą” jest możliwość wybuchu wojny handlowej, która przyniesie wszystkim straty. Zwraca uwagę, że gdyby nie to, fundamentalna sytuacja jest dobra. 

Katz uważa, że drożały będą akcje spółek finansowych, a katalizatorem wzrostu kursów powinien być ostatni „test wytrzymałości” banków przeprowadzony przez Fed. Spodziewa się także zmiany nastawienia inwestorów wobec spółek z segmentu przemysłowego. Nie radzi jednak stawiać na spółki użyteczności publicznej i REIT-y.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu