Kawałek Wieży Eiffela został sprzedany

IAR
opublikowano: 22-10-2008, 13:21

W Paryżu w słynnym domu aukcyjnym sprzedano kawałek Wieży Eiffela. Brazylijski przedsiębiorca, który zamierza fragment Wieży zainstalować na swojej posiadłości w Europie zapłacił za to nieco ponad 80  tysięcy euro - na tym poziomie kształtowała się górna granica wyceny.

Przed rokiem, za podobnych rozmiarów kawałek Wieży Eiffela zapłacono znacznie więcej - 180 tys. euro. Kupiony przez Brazylijczyka kawałek to fragment oryginalnych schodów pochodzących z 1889 roku, które do chwili rozmontowania w 1983 roku łączyły drugie i trzecie piętro najpopularniejszego zabytku Paryża. Kawałek ma 3 i pół metra wysokości, liczy 18 stopni i waży około 700 kilogramów.

Kolejny fragment zabytkowych schodów trafi na aukcję Sotheby's w Paryżu 26 listopada. W historii Wieży Eiffela próbowano już ją sprzedawać, ale w sposób nielegalny. Pewien oszust z Holandii wyłudził za całą konstrukcję pieniądze od pewnej firmy. Złapany przez policję kilka lat spędził w więzieniu, ale pieniędzy nigdy nie znaleziono. Od 1983 roku fragmenty schodów regularnie trafiają pod młotek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kawałek Wieży Eiffela został sprzedany