Czytasz dzięki

Niemcy: każda stacja benzynowa z ładowarką aut elektrycznych

opublikowano: 04-06-2020, 15:08

Rząd Niemiec ogłosił, że zobowiąże wszystkie stacje benzynowe w kraju do zainstalowania stacji ładowania samochodów elektrycznych, informuje Reuters.

Decyzja ma spowodować osłabienie obaw Niemców dotyczących ładowania aut elektrycznych i w ten sposób zwiększyć na nie popyt. Reuters przypomina, że w ubiegłym roku auta elektryczne stanowiły tylko 1,8 proc. nowych samochodów osobowych zarejestrowanych w Niemczech. W maju z ponad 168 tys. zarejestrowanych nowych aut tylko 3,3 proc. miały napęd elektryczny.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W Niemczech jest 14.118 stacji benzynowych. Na koniec marca zachodni sąsiad Polski miał tylko 27.730 stacji ładowania aut. Eksperci uważają, że aby auta elektryczne stały się powszechnym fenomenem, niezbędne jest powstanie co najmniej 70 tys. stacji ładowania. 

PKN Orlen jest od 2003 roku obecny na niemieckim rynku detalicznym paliw. Z informacji opublikowanych na stronie spółki wynika, że jej sieć stacji STAR na koniec 2015 roku miała 565 stacji paliw w Niemczech. W kwietni tego roku poinformowano o uruchomieniu pod Berlinem pierwszej stacji benzynowej pod marką Orlen. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane