KBC nie rezygnuje z kupna Splitska Banka

(Marek Druś)
opublikowano: 02-03-2006, 14:50

KBC poinformował, że nadal jest zainteresowany kupnem chorwackiego Splitska Banka od Unicredito Italiano. Chorwacki Bank Narodowy sprzeciwił się transakcji, wskazując, że Belgowie mają 34 proc. udziałów w słoweńskim Nova Ljubljanska Banka.

KBC poinformował, że nadal jest zainteresowany kupnem chorwackiego Splitska Banka od Unicredito Italiano. Chorwacki Bank Narodowy sprzeciwił się transakcji, wskazując, że Belgowie mają 34 proc. udziałów w słoweńskim Nova Ljubljanska Banka.

Andre Bergen z zarządu KBC powiedział, że bank będzie starał się jednak uzyskać zgodę na sfinalizowanie transakcji. Spotka się w tym celu z premierem Chorwacji.

Bergen poinformował również, że poza kupnem Splitska Banka KBC nie planuje dużych akwizycji w regionie. Będzie natomiast wzmacniał swoją pozycję przez wykupywanie akcji od mniejszościowych udziałowców posiadanych spółek.

W IV kwartale zysk netto KBC wyniósł 453 mln EUR, a w całym roku 2,24 mld EUR. Rok wcześniej było to odpowiednio 440 mln EUR i 1,61 mld EUR.

KBC jest inwestorem polskiego Kredyt Banku. 28 lutego ogłosił przymusowy wykup mniejszościowych akcjonariuszy TUiR Warta, którego ma ponad 90 proc.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane