KBC obniżył rekomendację dla TVN do „sprzedaj”, cena docelowa 22,62 zł

opublikowano: 30-01-2007, 13:34

Analitycy KBC Securities w raporcie datowanym na 23 stycznia obniżyli rekomendację dla akcji spółki TVN do „sprzedaj” z „trzymaj”, wyznaczając cenę docelową za walor telewizyjnej spółki na 22,62 zł.

Analitycy KBC Securities w raporcie datowanym na 23 stycznia obniżyli rekomendację dla akcji spółki TVN do „sprzedaj” z „trzymaj”, wyznaczając cenę docelową za walor telewizyjnej spółki na 22,62 zł.

W dniu wydania rekomendacji akcja TVN kosztowała 28,00 zł, a we wtorek o 13.30 za akcję płacono 26,12 zł, po wzroście o 1,24%.

Analitycy KBC zwracają uwagę, że notowania TVN-u w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o 23%, przewyższając o 15% wzrost indeksu WIG 20. W efekcie w porównaniu do regionalnych odpowiedników polska spółka jest notowania ze znacznie wyższymi wskaźnikami EV/EBITDA oraz P/E.

W raporcie KBC czytamy, że TVN ma przed sobą perspektywy wzrostu wyników w związku z konsolidacją Onetu oraz spodziewanym wzrostem cen reklam. Jednak większe możliwości ma przed sobą czeska grupa telewizyjna CME.

KBC prognozuje, że TVN odnotuje w tym roku 223,4 mln zł zysku netto przy 1,13 mld zł przychodów. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane