KBC Securities może wprowadzić jeszcze dwie spółki na GPW w 2007 r.

ISB
opublikowano: 24-07-2007, 11:54

KBC Securities zamierza wprowadzić w tym roku na  GPW jeszcze dwie spółki - z branży IT oraz tworzyw sztucznych. Wielkość ich ofert będzie zbliżona do oferty ABM Solid, z której spółka pozyskała prawie 52  mln zł, powiedział we wtorek Piotr Zdrojewski, dyr. zarządzający KBC Securities.

"Pracujemy nad dwiema spółkami, które chcemy wprowadzić na giełdę w ciągu kilku miesięcy. Jeśli plany się nie zmienią i będziemy mieli sprzyjającą sytuację na giełdzie, niewykluczone, że debiut dojdzie do skutku jeszcze w tym roku" - powiedział Zdrojewski podczas uroczystości debiutu ABM Solid.

Dodał, że wielkość ofert nie została jeszcze dokładnie określona, ale ich wartość będzie zbliżona do oferty spółki ABM Solid, która pozyskała prawie 52 mln zł.

Zdrojewski poinformował, że w przyszłym roku KBC Securities może przeprowadzić ofertę spółki z branży spożywczej. Nie podał jednak szczegółów.

W ciągu dwóch lat KBC Securities przeprowadził 20 ofert na rynku prywatnym i publicznym. Ich łączna wartość wyniosła 6 mld zł.

"Niewykluczone, że na rynku pierwotnym przeprowadzimy transakcje wartości 100-200 mln euro. To jest harmonogram na przyszły rok" - powiedział Zdrojewski.

ABM Solid było pierwszą spółką, którą KBC Securities wprowadził na GPW w tym roku w ramach oferty pierwotnej. (ISB)

amo/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KBC Securities może wprowadzić jeszcze dwie spółki na GPW w 2007 r.