KBC TFI namawia na WIG20

Jaoda Fryc
opublikowano: 13-06-2016, 22:00

Do 8 lipca potrwa emisja certyfikatów nowego funduszu Global Partners WIG Jet, który okazji do zarobku poszuka wśród polskich blue chipów.

Nad warszawską giełdą wisi widmo nacjonalizacji OFE, nierozwiązana sprawa kredytów frankowych i niepewność związana z dalszym finansowaniem programu Rodzina 500 Plus. To powoduje, że od polskich akcji już nie tylko zagraniczni inwestorzy wolą się trzymać z daleka, ale również krajowi gracze podchodzą do nich z rezerwą — WIG20 jest w skali roku prawie 25 proc. pod kreską. KBC TFI twierdzi jednak, że w polskich blue chipach drzemie potencjał. Do 8 lipca potrwa emisja certyfikatów nowego funduszu Global Partners WIG Jet, którego strategia oparta jest na notowaniach indeksu największych polskich spółek. Docelowo inwestycja ma trwać 3 lata, ale może ulec skróceniu do roku, gdy okaże się, że WIG20 na początku sierpnia 2017 r. będzie notowany wyżej względem wartości początkowej (średnia kursów zamknięcia indeksu z pięciu kolejnych dni notowań, licząc od 19 lipca 2016 r. włącznie). W takim scenariuszu zysk posiadaczy certyfikatów wyniesie 6 proc. Gdy po roku WIG20 będzie poniżej wartości początkowej, wówczas trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zakończenie inwestycji do sierpnia 2019 r. i zrealizowanie się jednego z trzech scenariuszy. Gdy WIG20 będzie powyżej wartości początkowej, to inwestor odzyska wpłacony kapitał powiększony o całość wypracowanego zysku. Jeśli indeks w tym czasie spadnie, ale nie więcej niż o 20 proc. — wtedy klient odzyskuje całość zainwestowanej gotówki, a gdyby WIG20 zanurkował o więcej niż 20 proc., to wówczas strata inwestora liczona będzie od poziomu 80 proc. wartości początkowej. Dla przykładu — gdy WIG20 spadnie o 25 proc., to strata klienta wyniesie 5 proc. Minimalna kwota inwestycji w fundusz to 50 tys. zł. Opłata manipulacyjna w okresie subskrypcji sięgnie 1,5 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jaoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu