KE chce przyjrzeć się finansowaniu nadawców publicznych

DI, IAR
opublikowano: 13-01-2008, 10:43

Komisja Europejska znowu wzięła pod lupę media publiczne w Unii. Bruksela rozpoczęła konsultacje z krajami członkowskimi, podczas których zamierza przyjrzeć się finansowaniu nadawców publicznych.          

Komisja chce sprawdzić, jak media publiczne wypełniają misję i jak wykorzystują państwowe pieniądze. Zastanawia się bowiem nad zmianami zasad ich finansowania. Bruksela, która kontroluje przyznawanie państwowego wsparcia chce, by w przypadku mediów publicznych ograniczone one było tylko do działalności związanej z wypełnianiem misji. Chodzi o to, by pieniądze nie finansowały komercyjnej działalności.         

Nie po raz pierwszy Komisja przygląda się finansom nadawców publicznych. Na jej celowniku były już polskie media, niemieckie telewizje - ARD i ZDF, a także telewizja w Danii. Działania Brukseli z niepokojeniem obserwowali wtedy przedstawiciele europejskich nadawców, którzy uznali, że jest to atak wymierzony w media publiczne we Wspólnocie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Polecane