KE dała zielone światło Bayerowi dla przejęcia Monsanto

opublikowano: 21-03-2018, 12:13
aktualizacja: 21-03-2018, 12:14

Komisja Europejska zezwoliła na finalizację przejęcia przez Bayer amerykańskiego koncernu Monsanto, informuje Handelsblatt.com podkreślając jednocześnie, że warunki są rygorystyczne.

Grupa agrochemiczna Bayer podjęła zobowiązania w wysokości około 6 mld EUR, poinformowała Margrethe Vestager unijna komisarz ds. konkurencji.

Zobacz więcej

Bayer

Bloomberg

Bayer podjął zobowiązania w wysokości 6 mld EUR w celu wyeliminowania negatywnych skutków przejęcia dla konsumentów.

Bayer przejmie amerykańskiego konkurenta za około 62,5 mld USD (51 mld EUR). Po sfinalizowaniu transakcji Bayer będzie już nie tylko największym w Europie, ale stanie się największym na świecie koncernem agrochemicznym.

Niemiecki koncern Bayer to m.in. producent aspiryny, ale także pestycydów. Amerykański koncern Monsanto, specjalizujący się m.in. w biotechnologii, jest największym wytwórcą genetycznie modyfikowanych nasion. Monsanto jest ponadto światowym producentem herbicydu, glifosatu, który pod nazwą handlową Roundup jest flagowym produktem tego koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu