KE: małe i duże sklepy powinny być tak samo traktowane

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-11-2005, 13:52

Zarówno małe sklepy, jak i hipermarkety, powinny mieć na rynku takie same prawa i powinny być tak samo traktowane - tak rzecznik komisarza ds. rynku i usług Charliego McCreevy'ego, Oliver Drewes, odniósł się do wypowiedzi polskiej minister finansów Teresy Lubińskiej dla "Financial Times".

Zarówno małe sklepy, jak i hipermarkety, powinny mieć na rynku takie same prawa i powinny być tak samo traktowane - tak rzecznik komisarza ds. rynku i usług Charliego McCreevy'ego, Oliver Drewes, odniósł się do wypowiedzi polskiej minister finansów Teresy Lubińskiej dla "Financial Times".

      W artykule "Hipermarkety nie są mile widziane w Polsce", opublikowanym w sobotę, brytyjski dziennik przytoczył słowa Lubińskiej, że "sieci supermarketów, takie jak Tesco, są przykładem swego rodzaju nieproduktywnej inwestycji, która nie jest potrzebna Polsce".

      Jak napisał "FT", Lubińska miała też powiedzieć, że będąc radną w Szczecinie próbowała "przepędzić" z tego miasta hipermarkety, m.in. dlatego, że niszczą małe sklepy.

      "Wszystkie przedsiębiorstwa powinny mieć te same prawa na międzynarodowych rynkach, niezależnie od tego, czy są małe czy duże, dopóki swoją działalnością nie łamią przepisów gospodarczych. Dotyczy to też hipermarketów. To są podstawowe zasady" - powiedział w rozmowie z PAP Drewes.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane