KE: nastroje w Eurolandzie najlepsze od 5 lat

Polska Agencja Prasowa SA
28-04-2006, 12:02

Indeks nastrojów w gospodarce strefy euro wzrósł w kwietniu do 105,3 pkt. ze 103,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podała w piątek Komisja Europejska (KE). To najwyższy poziom indeksu od 5 lat.

Indeks nastrojów w gospodarce strefy euro wzrósł w kwietniu do 105,3 pkt. ze 103,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podała w piątek Komisja Europejska (KE). To najwyższy poziom indeksu od 5 lat.

    Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 103,3 pkt. Indeks zaufania konsumentów wzrósł w kwietniu do minus 10 pkt. z minus 11. Analitycy oczekiwali minus 11 pkt.

    KE podała, że wskaźnik nastrojów w przemyśle wyniósł 1 pkt i wzrósł z minus 1 poprzednio. Analitycy spodziewali się minus 1 pkt.

    W marcu indeks koniunktury w usługach wyniósł 18 pkt. wobec 15 pkt. poprzednio, a w handlu detalicznym indeks ten wyniósł minus 1 pkt, podobnie jak w marcu.

    W budownictwie indeks bez zmian - wyniósł minus 3 pkt.

    Indeks nastrojów w gospodarce strefy euro powstaje na podstawie badań przeprowadzanych wśród 25 tys. firm z tego regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KE: nastroje w Eurolandzie najlepsze od 5 lat