Czytasz dzięki

KE oskarża Facebooka o wprowadzenie w błąd

opublikowano: 20-12-2016, 13:01

Komisja Europejska oskarżyła Facebooka, że wprowadził ją w błąd podczas dochodzenia w sprawie przejęcia w 2014 roku serwisu WhatsApp.

Komisja twierdzi, że Facebook wprowadził ją w błąd kiedy twierdził, że nie jest możliwe zintegrowanie kont użytkowników serwisu Facebook i WhatsApp. Tymczasem w sierpniu WhatsApp ogłosiło, że można to zrobić wykorzystując numer telefoniczny jego użytkowników do połączenia z kontami na Facebooku. Komisja twierdzi, że technicznie było to możliwe już w 2014 roku.

Zobacz więcej

Facebook

Bloomberg

- Spółki są zobowiązane do udzielania Komisji prawdziwych informacji podczas postępowania w sprawie fuzji – powiedziała komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. – W tym szczególnym przypadku wstępna ocena Komisji jest taka, że Facebook dał nam niepoprawne i wprowadzające w błąd informacje podczas postępowania w sprawie przejęcia WahtsApp – dodała.

Facebook ma czas do końca stycznia 2017 roku na odniesienie się do tych zarzutów. KE zaznaczyła jednak, że nowe postępowanie nie podważy jej poprzedniej decyzji zezwalającej na połączenie spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane