KE ostrzega, że może zablokować przejęcie Tele.ring przez DT

(Marek Druś)
24-02-2006, 14:31

Komisja Europejska ostrzegła, że może zablokować przejęcie przez Deutsche Telekom czwartego austriackiego operatora komórkowego, Tele.ring Telekom Service. Powodem jest to osiągnięcie w wyniku transakcji przez należący do Deutsche Telekom T-Mobile Austria i Mobilkom Austria łącznie 80 proc. udziału w rynku.

Komisja Europejska ostrzegła, że może zablokować przejęcie przez Deutsche Telekom czwartego austriackiego operatora komórkowego, Tele.ring Telekom Service. Powodem jest to osiągnięcie w wyniku transakcji przez należący do Deutsche Telekom T-Mobile Austria i Mobilkom Austria łącznie 80 proc. udziału w rynku. Komisja obawia się, że taka sytuacja może ograniczyć konkurencję i spowodować wzrost cen usług w Austrii. Decyzję w sprawie przejęcia Tele.ring unijny regulator podejmie 28 kwietnia.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KE ostrzega, że może zablokować przejęcie Tele.ring przez DT