KE przyspiesza przygotowania do scenariusza brexitu bez umowy z Londynem

  • PAP
opublikowano: 19-12-2018, 14:25

Komisja Europejska poinformowała w środę, że zdecydowała się przyspieszyć przygotowania do scenariusza braku umowy z Londynem ws. Brexitu. Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską za 100 dni.

Biorąc pod uwagę utrzymującą się w Wielkiej Brytanii niepewność, związaną z ratyfikacją umowy rozwodowej oraz zeszłotygodniowy apel unijnych przywódców w tej kwestii, Komisja Europejska rozpoczęła w środę wdrażanie planu działań na wypadek braku umowy z Londynem.

Dlatego przedstawiła szereg krótkoterminowych środków, mających na celu ograniczenie zakłóceń m.in. w usługach finansowych, ruchu lotniczym, kontrolach granicznych i celnych czy handlu w przypadku, gdyby Wielka Brytania opuściła w marcu Wspólnotę bez umowy.

Środki zaproponowane przez Komisje będą musiały zostać zaakceptowane przez Parlament Europejski i 27 krajów pozostających w UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu