KE uruchamia 1,5 mln EUR na pomoc dla Indonezji

  • DI
opublikowano: 30-09-2018, 16:10

Komisja Europejska poinformowała, że uruchamia 1,5 mln EUR na pomoc humanitarną dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które w piątek nawiedziło Indonezję.

"Działamy szybko, aby skierować pomoc kryzysową do najbardziej dotkniętych w Indonezji. Nasze fundusze wesprą najbardziej potrzebujących i pomogą zapewnić niezbędne artykuły, takie jak żywność, woda, urządzenia sanitarne oraz artykuły medyczne, a także schronienie. Tak wygląda solidarność UE w działaniu" - oświadczył komisarz ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides.

Poza wsparciem finansowym Komisja wysyła też ekspertów ds. pomocy humanitarnej, aby pomóc w koordynowaniu działań unijnych na miejscu. Uruchomiona została też unijna usługa mapowania satelitarnego szkód w programie Copernicus. Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego UE monitoruje rozwój sytuacji i jest gotowe do zapewnienia dalszego wsparcia w razie potrzeby.

Z informacji przekazywanych w niedzielę przez władze Indonezji wynika, że bilans ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Celebes (Sulawesi) o magnitudzie 7,5 przekroczył 832 osoby. Wiele osób jest w dalszym ciągu uwięzionych w ruinach zniszczonych budynków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu