KE wyda zgodę na zakup Varian przez Siemens Healthineers

opublikowano: 15-02-2021, 14:25

Komisja Europejska wyrazi zgodę na przejęcie amerykańskiego producenta sprzętu medycznego Varian Medical Systems przez Siemens Healthineers. Transakcja ma opiewać na 16,4 mld USD, pisze Reuters.

Siemens Healthineers
Siemens Healthineers
Fot. Materiały prasowe

Źródła Reutera podały, że zielone światło od KE nadejdzie po tym, gdy Siemens Healthineers zaoferował w zeszłym miesiącu ustępstwa w odpowiedzi na obawy dotyczące interoperacyjności. Spółka przejmująca zobowiązała się do tego, że systemy komputerowe i oprogramowanie stosowane w produktach obu firm będą ze sobą kompatybilne.

Siemens Healthineers, spółka wydzielona ze struktur Siemensa w 2018 roku, ogłosiła przejęcie w sierpniu 2020 roku. Varian jest światowym liderem w dziedzinie produkcji urządzeń do radioterapii z udziałem w rynku przekraczającym 50 proc.

Amerykańskie organy antymonopolowe bezwarunkowo zaakceptowały przejęcie o wartości 16,4 mld USD w październiku ubiegłego roku. Zgoda Komisji Europejskiej sprawiłaby, że transakcja mogłaby zostać sfinalizowana w pierwszej połowie tego roku. Decyzja ma zapaść do 19 lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane