KE wezwała Volskwagena do wypłaty rekompensat za dieselgate

opublikowano: 28-09-2021, 16:12

Komisja Europejska wezwała Volkswagena do rekompensat dla konsumentów, którzy zostali wprowadzeni w ramach działań zmierzających do manipulowania wynikami emisji spalin w autach z silnikami wysokoprężnymi. Organ wykonawczy UE chce, by niemiecki producent wziął pod uwagę klientów ze wszystkich krajów, w których sprzedawał swoje pojazdy, pisze Reuters.

„Istnieją orzeczenia sądowe ujawniające niesprawiedliwe traktowanie konsumentów przez Volkswagena. Mimo to producent samochodów nie jest chętny do współpracy z odpowiednimi organizacjami w celu znalezienia rozwiązań” – powiedział w oświadczeniu unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders. Dodał, że rekompensaty za wprowadzenie w błąd powinny trafić do ogółu klientów we wszystkich europejskich krajach.

Volkswagen twierdził, że nie musi wypłacać odszkodowań, ponieważ w innych państwach niż Niemcy przeprowadził akcje serwisowe i dostosował pojazdy do obowiązujących norm. Mimo ostatnich decyzji UE i sądu krajowego, stanowisko firmy nie uległo zmianie, dlatego presja ze strony KE i regulatorów odpowiedzialnych za ochronę konsumentów nasila się.

Szacuje się, że skandal, który wybuchł w 2015 roku, kosztował do tej pory koncern Volkswagen ok. 32 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane