KE: Za wcześnie na decyzję ws. procedury przeciwko Polsce

(Marek Druś)
11-04-2006, 15:04

Jest za wcześnie, aby Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu procedury przeciwko Polsce za blokowanie fuzji Banku BPH i Pekao w następstwie połączenia UniCredito i HVB, powiedziała unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes. Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha wierzy, że KE przekonają argumenty o braku podstaw do kontynuowania procedury wobec Polski w sprawie Unicredito.

Jest za wcześnie, aby Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu procedury przeciwko Polsce za blokowanie fuzji Banku BPH i Pekao w następstwie połączenia UniCredito i HVB, powiedziała unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes. Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha wierzy, że KE przekonają argumenty o braku podstaw do kontynuowania procedury wobec Polski w sprawie Unicredito.

- Nie otrzymaliśmy z Polski kopii porozumienia między grupą (Unicredito-red.) a polskimi władzami i z tego powodu musimy wstrzymać się z zajęciem stanowiska - powiedział rzecznik Kroes, Jonathan Todd, po jej spotkaniu z wiceministrem Szałamachą. Ten ostatni podkreślił, że spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.

- Przedstawiłem mocne argumenty polskiego rządu, jakie prezentowaliśmy w stosunku do połączenia (Pekao i BPH-red.). Sądzę, że parafowane porozumienie daje podstawy do wyjścia z tej sytuacji - inne niż poprzez Luksemburg (czyli unijny Trybunał Sprawiedliwości-red.) - powiedział Szałamacha. - Jestem dobrej myśli co do rozwiązania tej sprawy - dodał.

8 marca Komisja Europejska zapytała polski rząd, na jakiej podstawie blokuje połączenie Pekao z Bankiem BPH, skoro KE wydała na nią zgodę w październiku 2005 r., przy okazji oceny fuzji ich ówczesnych właścicieli – włoskiego Unicredito i niemieckiego HVB.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KE: Za wcześnie na decyzję ws. procedury przeciwko Polsce