KE: żadnych negocjacji z Londynem w sprawie Brexitu do unijnego szczytu w środę

  • PAP
opublikowano: 15-10-2018, 13:41

Do rozpoczęcia unijnego szczytu w środę wieczorem nie przewidziano żadnych rozmów z Wielką Brytanią na temat Brexitu, poinformował w środę na konferencji prasowej rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

"Pomimo intensywnych negocjacji, część kluczowych kwestii pozostaje nierozwiązana. Nie ma w planie żadnych dalszych negocjacji przed kolacją przywódców unijnych w środę wieczorem. W środę główny negocjator ds. Brexitu Michel Barnier przedstawi przywódcom +27+ stan negocjacji, a ci następnie ocenią poczyniony postęp" - powiedział Schinas.

Rzecznik nie chciał odpowiedzieć o szczegółach ostatnich rozmów między Londynem i Brukselą. Niedzielne negocjacje w sprawie Brexitu zakończyły się fiaskiem, a zaplanowane na poniedziałek spotkanie wysłanników rządów zostało odwołane.

Barnier poinformował na Twitterze w niedzielę wieczorem, że nadal otwarta pozostaje kwestia granicy miedzy Irlandią Północna a Irlandią. Sprawa ta od dłuższego czasu pozostaje największą przeszkodą w rozmowach. Istnieją obawy o powrót twardej granicy między Irlandią Północną a Irlandią w razie braku porozumienia miedzy Wielką Brytania i "27".

W środę wieczorem w Brukseli przywódcy "27" najpierw mają wysłuchać premier Wielkiej Brytanii Theresy May, a następnie spotkają się w swoim gronie, by rozmawiać o postępach negocjacji w sprawie Brexitu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu