KE zadowolona ze stanowiska Polski ws. zniesienia weta na negocjacje z Rosją

04-04-2007, 13:39

Komisja Europejska wyraziła w środę zadowolenie, że "polskie władze wykazują konstruktywne podejście" w kwestii zniesienia weta na rozpoczęcie rozmów negocjacyjnych między UE a Rosją.

"Dostaliśmy informacje od polskich władz, że Polska jest gotowa dać zielone światło do rozpoczęcia negocjacji" - powiedział na konferencji prasowej główny rzecznik KE Johannes Laitenberger. "KE bardzo cieszy się, że władze polskie wykazują konstruktywne podejście w tej sprawie" - powiedział.

W rozmowie z PAP Laitenberger zastrzegł jednak: "To jasne, że rzeczywisty postęp w sprawie negocjacji zależy też od drugiej strony" - czyli Rosji.

To od zniesienia rosyjskiego embarga na polską żywność Warszawa uzależniała dotychczas zgodę na przyjęcie unijnego mandatu, niezbędnego do rozpoczęcia rozmów Unii z Rosją o nowym porozumienie o współpracy i partnerstwie.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KE zadowolona ze stanowiska Polski ws. zniesienia weta na negocjacje z Rosją