KE zatwierdziła dofinansowanie dla obwodnicy Warszawy

DI, PAP
opublikowano: 30-04-2013, 15:52

Komisja Europejskie zatwierdziła unijne dofinansowanie dla budowy południowej obwodnicy Warszawy - poinformowała we wtorek GDDKiA. Unia dołoży do budowy ponad 2,5 mld zł. Inwestycja się opóźnia - kierowcy mieli korzystać z niej już podczas Euro 2012.

Chodzi o budowę drogi S2 od węzła w Konotopie do węzła Puławska, wraz z odcinkiem S79 od węzła Lotnisko do węzła Marynarska. Drogi te mają rozprowadzać po Warszawie ruch z autostrady A2 i jednocześnie umożliwiać szybki i wygodny dojazd na Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,3 mld zł, z czego ponad 2,5 mld zł to dofinansowanie unijne. Procedury UE wymagają, by dofinansowanie tzw. dużych projektów każdorazowo otrzymywało akceptację Komisji Europejskiej.

Według początkowych zapowiedzi, drogi te miały być przejezdne przed Euro 2012, a w pełni ukończone kilka miesięcy później. Inwestycja jest jednak daleka od ukończenia. Na placu budowy trwają prace ziemne, umacnianie nasypów, prace przygotowawcze pod montaż ekranów itp.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwraca uwagę, że decyzja o zatwierdzeniu dofinansowania dla inwestycji to już 21. pozytywna decyzja KE, wydana dla dużych projektów drogowych realizowanych przez Dyrekcję.

"Od początku bieżącego roku Komisja Europejska potwierdziła unijny wkład dla 11 projektów dotyczących budowy autostrad, dróg ekspresowych i krajowych, finansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko, realizowanych przez GDDKiA. Łączna wartość tych inwestycji wynosi 18,69 mld zł, z czego prawie 11,68 mld zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej" - poinformowała GDDKiA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane